ترکیب کردن مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی

ترکیب کردن: مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی کانال تخصصی قتل اخبار حوادث همسرکشی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ۱۰ نویسنده‌ای که از قلم آن‌ها، وحشت و وحشت می‌بارد

یک نویسنده ژانر وحشت بدون استفاده از جلوه های خاص و موسیقی متن هراس انگیز، با تنهاترین ابزارش که واژه‌ها هستند خوانندگان را طلسم می‌کند و با دست و پایی لرزان پا

۱۰ نویسنده‌ای که از قلم آن‌ها، وحشت و وحشت می‌بارد

۱۰ نویسنده ای که از قلم آن ها، وحشت و وحشت می بارد

عبارات مهم : داستان

یک نویسنده ژانر وحشت بدون استفاده از جلوه های خاص و موسیقی متن هراس انگیز، با تنهاترین ابزارش که واژه ها هستند خوانندگان را طلسم می کند و با دست و پایی لرزان پای داستان های تاثیرگذارش می نشاند.

به گزارش روزنامه خراسان، یک نویسنده ژانر وحشت بدون استفاده از جلوه های خاص و موسیقی متن هراس انگیز، با تنهاترین ابزارش که واژه ها هستند خوانندگان را طلسم می کند و با دست و پایی لرزان پای داستان های تاثیرگذارش می نشاند.

سایت انگلیسی «فهرست شگفت انگیز »، فهرستی از 10 نویسنده را منتشر کرده است که از قلم آن ها وحشت و وحشت می بارد. ما بر اساس این فهرست، اطلاعات کامل تری از این نویسندگان که آن چنان خلاقانه، تخیل و واقعیت را به هم آمیخته اند و خوانندگانشان را به اوج هیجان و وحشت می رسانند برایتان آماده کرده ایم تا با شناختن این نویسندگان در صورتی که به این ژانر علاقه مند هستید، مستقیما به سراغ کتاب های آن ها بروید و ماجراجویی های ترسناک ارزش را دنبال کنید.

سلطان سلاطین وحشت

استیفن کینگ نویسنده آمریکایی که خالق بیش از ۲۰۰ اثر ادبی در گونه های وحشت و خیال پردازی است درسال 1947 به دنیا آمد. این که نام «استیفن کینگ» به عنوان نخستین فرد در گروه نویسنده های ترسناک بیاید عجیب نیست آیا که استیفن کینگ، استاد بلامنازع خلق موقعیت های ترسناک و داستان های هولناک است و سال های زیادی است که از این نظر، هیچ کس به اندازه او در ژانر وحشت شهرت نداشته هست. یکی از مسائلی که به استیفن جهت شهرت باورنکردنی اش کمک زیادی کرد، ساخت فیلم و سریال هایی بود که براساس نوشته های او تولید شد که از بااهمیت ترین آن ها می توان به فیلم سینمایی «رهایی از شائوشنگ» اشاره کرد که با الهام از رمان این نویسنده، ساخته شده است است.

مهم ترین آثار: در قتلگاه، فوت جک همیلتون، مرد کت شلوار مشکی ، تلفن همراه، راز و آتش افروز

جانی خیال پرداز

۱۰ نویسنده‌ای که از قلم آن‌ها، وحشت و وحشت می‌بارد

رامسی کمپبل داستان نویس، ویراستار و منتقد انگلیسی است که بیش از 50 سال در حال نوشتن هست. رامسی کمپبل که هم اکنون 71 سال دارد، جزو کسانی است که حتی با داستان های کوتاه هم می تواند خواننده اش را میخکوب کند چه برسد به داستان های بلند یا حتی فیلم نامه هایی که تاکنون از او انتشار یافته هست. او صرفا یک جنایی نویس فیلم های ترسناک نیست و شهرت خود را مدیون داستان های جنایی است که با درونمایه تخیل آمیخته اند. او جزو نخستین کسانی بود که توانست دو عنوان جنایت و تخیل را با هم ترکیب کند و دو جایزه مهمی که تاکنون در این حوزه به دست آورده را مدیون همین خلاقیتش هست. «فول مهربان» یکی از کتاب های پرمخاطب این نویسنده است.

مهم ترین آثار: آدمک داخل جعبه، فول مهربان، ساکنان دریاچه، اهریمن روشنایی، عروسکی که مادرش را بلعید

مبدع داستان های کارآگاهی

ادگار آلن پو نویسنده ای که در سال 1809 به دنیا آمد و فقط 40 سال زندگی کرد. از او به عنوان مبدع داستان های کارآگاهی یاد می شود که می خواست از راه نویسندگی، مخارج زندگی اش را تأمین کند. او جزو کسانی است که هنگامی که دیگران آثارش را شناختند و به دنبال این بودند تا کتاب هایش را بخوانند، از دنیا رفته بود. بعد از فوت او، دنیای ادبیات وحشت جهت هر لحظه یک نویسنده بی مانند را از دست داد، کسی که در به تصویر کشیدن دنیای وحشت و وحشت با استفاده از کلمات نظیر نداشت. بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند آلن پو، مبدع داستان های کارآگاهی هست. در کشور ما آلن پو، نویسنده بسیار آشنا شده است ای است که علاقه مندان زیادی دارد.

مهم ترین آثار: هفت داستان، گربه سیاه، زنده به گور، نقاب فوت سرخ، قتل های خیابان مورگ، سایه و نامه دزدیده شده.

نویسنده روانی

یک نویسنده ژانر وحشت بدون استفاده از جلوه های خاص و موسیقی متن هراس انگیز، با تنهاترین ابزارش که واژه‌ها هستند خوانندگان را طلسم می‌کند و با دست و پایی لرزان پا

بلاک نویسنده 77 ساله آمریکایی صاحب سبک در گونه های وحشت، جنایی و علمی-تخیلی بود که در سال 1994 از دنیا رفت. «رابرت بلاک» نام آشنا شده است ای در ادبیات کشور ما نیست ولی این مرد جزو نویسندگانی است که به قول معروف از نوک قلمش «ترس» و «وحشت» می چکد. درست است که ما آشنایی خیلی زیادی از بلاک نداریم ولی جهت به خاطر آوردن او کافی است اشاره ای کنیم به فیلم «روانی» ساخته آلفرد هیچکاک. داستان ترسناک فیلم روانی با اقتباس از رمان پرفروش بلاک ساخته شده است هست. بلاک زمانی به نویسندگی روی آورد که در چند مایلی منزل اش، قاتلی زنجیره ای دست به قتل زد. او از این قتل چیزهایی شنید و همان موقع به فکر افتاد رمانی بنویسد که در آن، یک روانی در منزل خود، زن ها را می کشد.

مهم ترین آثار: آن قطار عازم جهنم، قضیه، هیولای صومعه، ارادتمند شما، جک درنده

خالق سرزمین اشباح

دارن اشاگنسی معروف به دارند ارزش نویسنده 45 ساله اهل ایرلند هست. زمانی که دارند ارزش سه ساله بود و هیچ مهدکودکی او را جهت نگهداری قبول نمی کرد، خانواده اش فکر نمی کردند زمانی برسد که پسر شیطان و شلوغ ارزش جزو نویسندگان تراز اول ژانر وحشت قرار گیرد. او سال 2000 کتاب کودکانه اش را تحت عنوان «سیرک عجایب» نوشت. بعد از ساخت فیلم های سینمایی بر مبنای داستان های او، دارند ارزش دست به قلم شد و در کمتر از پنج سال توانست 11 کتاب دیگر بنویسد و همان سال ها بود که این نویسنده امتیاز اقتباس از کتاب هایش را به کمپانی «یونیورسال استودیو» فروخت. مشهورترین کتابی که او به رشته تحریر درآورده، مجموعه «سرزمین اشباح» است که شرح ماجرای کابوسی دنباله دار است که او در زندگی اش تجربه کرده است.

مهم ترین آثار: جلاد لاغر، شاهزاده اشباح، شکارچیان غروب، لرد لاس، قاتلان سحر، دخمه خونین، فریادی از تاریکی، قهرمانان دوزخ

متخصص در احضار روح

مونتاگ رودز جیمز معروف به ام. آر. جیمز سال 1862 در انگلستان به دنیا آمد و 74 سال بعد در همان جایی که به دنیا آمده بود، دار فانی را وداع گفت. زمانی که حرف کتاب هایی با عنوان ارواح به میان می آید، قطعا «ام. آر. جیمز» یکی از مشهورترین نویسندگانی است که در این حیطه قلم زده هست. جیمز قبل از حضور در دنیای نویسندگان عامه پسند، یک محقق آشنا شده است بود که راجع به قرون وسطی تحقیق می کرد. او متخصص احضار کردن روح در کتاب هایش است و چنان با تبحر این کار را انجام می دهد که نمی توان نظیرش را دید. او استاد کالج های «کینگ»،«کمبریج»و«آنت» در انگلستان بود.تا یادمان نرفته یاد آوری کنیم مراقب باشید او را با «هنری جیمز» داستان نویس آمریکایی اشتباه نگیرید.

مهم ترین آثار: کافیه که سوت بزنی تا بیام سراغت، کتاب نفیس کشیش آلبریک، کشف افق های غیر منتظره

شاعر دنیای وحشت

۱۰ نویسنده‌ای که از قلم آن‌ها، وحشت و وحشت می‌بارد

پیتر فرانسیس اشتروب متولد 2 مارس 1943یک نویسنده و شاعر آمریکایی هست. داستان های ترسناک او چندین جایزه ادبی مانند جایزه برام استوکر، جایزه جهانی فانتزی و جایزه انجمن بین المللی ترسناک را دریافت کرده هست. پیتر اشتروب قبل از این که وارد دنیای وحشت شود، شاعر بود ولی این که چطور سر از این حیطه درآورد، مشخص نیست. او در هفت سالگی بر اثر سانحه تصادف، ویلچرنشین شد و تا مدت ها نمی توانست راه برود ولی طولی نکشید که او در عین ناامیدی توانست راه رفتن را تجربه کند. پیتر در حالی به سمت نویسندگی رفت که مادرش می خواست او وزیر و پدرش دوست داشت او ورزشکار شود ولی پیتر هر دو را ناامید کرد و در حیطه نویسندگی به شهرت رسید.

مهم ترین آثار: منزل سیاه، مردی که بر مه پل زد، طلسم، ازدواج، تحت ونوس، داستان شبح، رمز و راز، پسر گمشده، راز شب

پرچم دار وحشت کیهانی

هوارد فیلیپ لاوکرافت نویسنده آمریکایی ژانر وحشت، خیال پردازی و علمی – تخیلی است که در سال 1890 به دنیا آمد و 46 سال زیاد زندگی نکرد. هوارد فیلیپس لاوکرافت که در دنیای ادبیات به اچ پی لاوکرافت معروف هست، از جمله نویسندگان صاحب نظر در ادبیات گوتیک است و محال است داستانی بنویسد که در آن خبری از وحشت و هراس نباشد. با آن که مخاطبانش در وقت زندگی او محدود بودند، ولی او به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان سبک وحشت آشنا شد. لاوکرافت در کشور ما با رمان «رنگی از دنیای ناشناخته» به شهرت رسید. او موجودات و شخصیت های زیادی مانند هیولاها، شیاطین و … را در داستان های خود خلق کرد و توانست در زمینه وحشت آفرینی بسیار موفق عمل کند. لاوکرافت پرچم دار ادبی سبکی بود که با نام وحشت کیهانی معروف است.

مهم ترین آثار: رنگی از دنیای ناشناخته، کیمیاگر، گور، آن سوی دیوار خواب و ستاره قطبی

مشهور ترسناک

یک نویسنده ژانر وحشت بدون استفاده از جلوه های خاص و موسیقی متن هراس انگیز، با تنهاترین ابزارش که واژه‌ها هستند خوانندگان را طلسم می‌کند و با دست و پایی لرزان پا

ریچارد ماتسون نویسنده آمریکایی داستان های علمی – تخیلی که معروف ترین کتابش «من مشهورم» است و حداقل 80 اثر دیگر از وی مورد اقتباس سینمایی و تلویزیونی قرار گرفته است در سال 2013 زمانی که 87 سال داشت از دنیا رفت. جهت آشنایی ریچارد ماتسون باید یک سرنخ به شما بدهم تا او را کامل تر بشناسید. فیلم سینمایی «من مشهورم» جزو فیلم های ماندگار سینمای دنیاست که بارها از شبکه های تلویزیونی متفاوت کشورمان پخش شده است هست. این فیلم ناب که تلفیقی از ژانر وحشت و فانتزی است خالقی ندارد جز «ریچارد ماتسون». البته اگر شما کتابی را که ریچارد ماتسون نوشته هست، بخوانید به این نتیجه می رسید که کتاب او یک سر و گردن بالاتر از فیلم سینمایی است که در قاب تلویزیون دیده اید. این نویسنده در 87 سالگی هم جزو عالی ترین نویسندگانی بود که در حوزه ادبیات وحشت و فانتزی فعالیت داشتند.

مهم ترین آثار: من مشهورم، مردکوچک، منزل جهنم، کابوس در 2000 پا، فولاد، خشم یک شنبه

خالق سرزمین اشباح

کلایو بارکر نویسنده، کارگردان و هنرمند هنرهای تجسمی در ژانرهای خیال پردازی و وحشت، اهل انگلستان است که هم اکنون 65 سال سن دارد. یک مجموعه کتاب به نام «کتاب های خونین» وجود دارد که «کلایو بارکر» آن ها را به رشته تحریر درآورده است و اگر جزو طرفداران ژانر ترسناک هستید، قطعا نباید این مجموعه را از دست بدهید. این مجموعه به قدری جالب و ترسناک است که استیفن کینگ هم نویسنده آن را جزو کسانی می داند که می توانند آینده ژانر وحشت را بسازند. نقاشی ها و تصویرهای بارکر در گالری های ایالات متحده و همچنین در کتاب های خودش برجسته هست. بارکر مدتی است که دور ژانر وحشت را خط کشیده ولی طرفداران او مدت زیادی است در انتظار هستند تا او یک بار دیگر به این حوزه سر بزند و آن ها را تا سر حد فوت بترساند.

مهم ترین آثار: کتاب خونین، قلب، نمایش بزرگ و ارز، دزد همیشه، روزهای سحر و جادو، روزهای جنگ، منزل تعطیلات

۱۰ نویسنده‌ای که از قلم آن‌ها، وحشت و وحشت می‌بارد

واژه های کلیدی: داستان | ترسناک | داستان | نویسنده | آمریکایی | معروف ترین | اخبار فرهنگی و هنری

۱۰ نویسنده‌ای که از قلم آن‌ها، وحشت و وحشت می‌بارد

۱۰ نویسنده‌ای که از قلم آن‌ها، وحشت و وحشت می‌بارد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz